sobota 10. prosince 2016

Trifot

Tak jsem ho konečně viděla na vlastní oči taky. Prvně jsem se o něm dočetla na stránkách  http://praga-magica.blog.cz/1610/trifot a nestačila se divit, protože jsem o něm nevěděla a vlastně vůbec netušila, že se něco takového tady připravuje. A přitom autobusem jezdím okolo.
Omlouvá mně snad jedině to, že jsem od konce září doma a teprve minulý týden jsem šla přímo okolo k doktorce.

Trifot je další dílo sochaře Davida Černého. Jedná se o dvanáctimetrovou nerezovou plastiku, která je složená ze šesti aparátů na stativu. V koulejících se modrých očích s červenýma žilkama jsou objektivy kamer a obraz je přenášen na plochy u plastiky.
Já jsem šla okolo hned po ránu a kamery nebyly zapnuté, takže si myslím, že je zapínají později...možná až se otevře Czech Photo Centrum (proč se to raději nejmenuje česky?) nebo Trifot restaurace. Protože když jsem jela pak odpoledne autobusem, tak to fungovalo.

Mně se tahle plastika líbí, je zdálky viditelná a hlavně vím, jak to tam vypadalo předtím. Bohužel jsou i názory, že tím šmírují lidi...ale těch kamer je ve městě tolik....
A taky jsem si představila, jak by to asi vypadalo, kdyby se tento obr dal do pohybu....koulel očima na všechny strany a přitom si rozvážně vykračoval...

Tak tady je...dostal se i na titulní stranu našeho městského časopisu...5 komentářů:

 1. To je bombastický! Pro někoho je to možná obludné monstrum, mě to ale přijde jako skvělý nápad a zase trochu ozvláštnění vašeho města... Vítám tyhle projekty. V mém rodném městě, v Českých Budějovivcích, je každé léto výstava "Umění ve městě". Po městě jsou různé umístěné sochy různých tvarů - na věži, na náměstí, ve vodě, v parku... a já se pokaždé těším, jaké novinky nás v létě čekají. Už jsme tu měli mouchu, mimozemšťana, velkou hlavu, piana, dům na náměstí, boubelaté ženy na mole v řece... Sochy jsou i krásně fotogenické. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný kukadla! :-) Vůbec neznám...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky jsem neznala a když jsem se o tom zmínila doma, tak mi Míša říkala, že o tom ví, že viděla, když to tam instalovali. Ale mlčela :-)
   No a ještě máme u sídliště další novinku, co letos otevřeli. Nebo že by to bylo už vloni? Prostě máme tu koloseum, je to nějaký depozitář muzea. Když to stavěli, tak jsem si to pokaždé chtěla vyfotit, jak to roste....no nestihla jsem to (že by stavěli tak rychle? nebo jsem byla pomalejší než želva?) a tak jsem to fotila nedávno už dávno postavené :-)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. a včera jsme šly s dcerou okolo a já konečně viděla, jak to koulí všema očima. Je to zajímavé a úplně si to dovedu představit....rozvážně to jde a přitom koulí očima na různé strany

   Vymazat